Kargo ve İade


Teslimat Süresi
Berraktursulari.com.tr, sitesinden alışveriş yapan ziyaretçilerin güvenliği öncelikli olup, sipariş verdiğiniz andan itibaren ödeme/fatura bilgilerinin kontrolü yapılmaktadır. Bu yüzden, siparişinizin tedarik ve teslimat aşamasına gelebilmesi için öncelikli olarak siparişinizin ödeme/fatura bilgilerinin doğruluğunun onaylanması ve onaylandığına dair e-postanın size yollanması gereklidir. Sipariş onayının sağlıklı olarak alınması halinde, ürün siparişleri kargoya teslim edildikten sonra ortalama 2 gün içinde size ulaştırılacaktır.

Haftasonu Siparişlerim
Hafta içi hergün saat 15:00 e kadar verilen siparişler ödeme/fatura bilgilerinde sorun olmadığı taktirde en geç bir gün içinde kargoya verilir. Cumartesi günleri saat 11:00 e kadar verilen siparişler ödeme/fatura bilgilerinde sorun olmadığı taktirde en geç 2 gün içinde kargoya verilir. Haftasonu Pazar günleri teslimat yapılmamaktadır.

Adres Bilgileri
Siparişlerinizi size hızlı bir şekilde ulaştırabilmemiz için adres bilgilerini mümkün olduğu kadar açık yazmalısınız.

Kargo Ücretleri Hakkında
Siparişlerinizi Aras Kargo ve Yurtiçi Kargo ile tarafınıza ulaştırıyoruz. Kargo ücreti alışverişinize eklenerek sizden tahsil edilir, kapınızda herhangi bir kargo ödemesi yapmazsınız.

Sipariş ile İlgili Hatalar
Kargo dan teslim aldığınız paketi kargo görevlisinin yanında açıp, siparişinizi kontrol etmenizi önemle hatırlatırız. Herhangi bir yanlışlık veya eksiklik ya da hatalı ürün olduğu durumlarda kargo görevlisine tutanak tutturmanızı ve bizimle irtibata geçmenizi rica ederiz. Kargo tesliminden sonra tarafımıza bildirilecek nakliye hatalarında sorumluluk kabul edilmeyecektir.

İade Süresi
Berraktursulari.com.tr iade işlemlerinde Tüketiciyi Koruma Kanunu çerçevesinde hareket eder. Berraktursulari.com.tr dan satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) iş günü içinde iade edebilirsiniz.

İade Şartları
İade etmek üzere gönderdiğiniz ürünlerde tam olması için gerekli şartlar aşağıda listelenmiştir. Bunlardan herhangi birinin eksik olması durumunda ürün iadesi kabul edilmemektedir:

  • Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi (7) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.
  • Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş vb. şekildeki ürünlerin iadesi kabul edilmez.
  • Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ve ürünün müşteriye teslim edildiği andaki hali ile iade edilememesi halinde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.
  • İade ettiğiniz ürünlerin iade şartlarına uygun ulaştırılması durumunda ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır. İade tutarının hesabınıza geçme süresi, bankanız çalışma şekline göre değişebilir . Kredi kartına yapılan iadeler en geç 1 - 3 hafta içerisinde, havale ile yapılan ödemeler ise en geç 1 hafta içerisinde hesaba yansımaktadır.

İade Şekli
Ürünü tarafımıza göndermeden önce iade talebinizi e-mail ile tarafımıza bildirmeniz gerekmektedir. Size hızlı ve güvenli hizmet verebilmemiz için lütfen bu adımı ihmal etmeyiniz. Ürün iadesi ile ilgili gönderim onayının size iletilmesinden sonra lütfen söz konusu iade ürünü/ürünleri orjinal ambalajı kargoda hasar görmeyecek şekilde paketleyerek kargo ile tarafımıza gönderiniz. Onay bilgisi size telefon veya mail yoluyla bildirilecektir. Kargo ücreti gönderen kişiye aittir. Karşı ödemeli gönderimler kabul edilmeyecektir. Ürün tutarlarının iadesi, ürünün tarafımıza ulaştığı gün işleme alınacaktır.

Teslimattan Kaynaklanan Problemler
Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi durumunda tutanak tutulması şartı ile zarar Berraktursulari.com.tr tarafından telafi edilir.